Main Menu
User Menu

Dělostřelecký oddíl 81 [1932-1938]

81st Artillery Battalion

     
Název:
Name:
Dělostřelecký oddíl 81
Originální název:
Original Name:
Dělostřelecký oddíl 81
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1932
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecký oddíl 254
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1932-15.10.1937 1. jezdecká brigáda
15.10.1937-DD.01.1938 1. rychlá divise
DD.01.1938-24.09.1938 4. rychlá divise
Dislokace:
Deployed:
01.10.1932-24.09.1938 Kostelec nad Orlicí, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1932-DD.10.1932 Čermák, František
DD.10.1932-DD.09.1935 Adamec, Jan
DD.09.1935-DD.01.1936 Kolář, Stanislav
DD.01.1936-24.09.1938 Adamec, Jan
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-oddil-81-1932-1938-t74610#569387Verze : 1
MOD

REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ DĚLOSTŘELECKÝ ODDÍL 81
Datum vzniku 01.10.1932
Předchůdce Dělostřelecký oddíl 254
Datum zániku 09.1938
Následovník viz Přehled mobilizovaných útvarů
Nadřízené velitelství 10.1932-10.1937 1. jezdecká brigáda
10.1937-01.1938 1. rychlá divise
01.1938-09.1938 4. rychlá divise
Dislokace 10.1932-09.1938 Kostelec nad Orlicí
Velitelé oddílu 10.1932-10.1932 Čermák František
10.1932-09.1935 Adamec Jan
09.1935-01.1936 Kolář Stanislav
01.1936-09.1938 Adamec Jan
Podřízené setniny 10.1932-09.1938 Dělostřelecká baterie 1/81
10.1932-09.1938 Dělostřelecká baterie 2/81
10.1932-10.1937 Dělostřelecká baterie 3/81
10.1932-09.1938 Dělostřelecká baterie 4/81
10.1937-09.1938 Dělostřelecká baterie 5/81
10.1932-09.1938 Náhradní baterie dělostřeleckého oddílu 81
Prameny Vojenský ústřední archív Praha,
Literatura Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-oddil-81-1932-1938-t74610#274447Verze : 0
MOD