Main Menu
User Menu

Pluk útočné vozby 3 [1935-1938]

3rd Armoured Regiment

     
Název:
Name:
Pluk útočné vozby 3
Originální název:
Original Name:
Pluk útočné vozby 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 271
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1935-01.10.1937 Brigáda útočné vozby
01.10.1937-15.09.1938 V. sbor
15.09.1938-24.09.1938 3. motorisovaná brigáda
Dislokace:
Deployed:
15.09.1935-24.09.1938 Turčiansky Svätý Martin, Kasárny Milana Hodži /

Velitel:
Commander:
15.09.1935-26.12.1936 Buršík, Josef (podplukovník jezdectva)
26.12.1936-30.11.1937 Buršík, Josef (plukovník jezdectva)
30.11.1937-31.08.1938 Fišera, Jan (plukovník pěchoty)
31.08.1938-24.09.1938 Fusek, Alexander (plukovník pěchoty)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Pluk-utocne-vozby-3-1935-1938-t74062#262662Verze : 6
MOD