Main Menu
User Menu

Posádkové velitelství Velká Praha [1938-1938]

Crew Headquarters of Great Prague

     
Název:
Name:
Posádkové velitelství Velká Praha
Originální název:
Original Name:
Posádkové velitelství Velká Praha
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Okrskové velitelství Praha
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 141
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1938-24.09.1938 I. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.01.1938-24.09.1938 Praha, Kasárny Jiřího z Poděbrad /

Velitel:
Commander:
01.01.1938-22.01.1938 Fabian, František (Plukovník)
22.01.1938-15.09.1938 Fabian, František (Brigádní generál)
15.09.1938-24.09.1938 Červinka, Jaroslav (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1938-24.09.1938 Hvížďálek, Antonín (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Posadkove-velitelstvi-Velka-Praha-1938-1938-t74052#497461Verze : 3
MOD