Main Menu
User Menu

13. pěší brigáda [1920-1937]

13th Infantry Brigade

     
Název:
Name:
13. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
13. pěší brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1920
Předchůdce:
Predecessor:
15. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1937
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1920-31.12.1937 7. divise
Dislokace:
Deployed:
01.01.1920-31.12.1927 Olomouc, Hanácké kasárny /

Velitel:
Commander:
01.01.1920-00.01.1921 Itz, Julius (Plukovník)
00.01.1921-00.04.1921 Žák, Miloš (Podplukovník)
00.04.1921-00.01.1923 Rychtrmoc, Robert (Plukovník)
00.01.1923-04.05.1928 Kroutil, Josef (Plukovník)
04.05.1928-00.12.1929 Kroutil, Josef (Brigádní generál)
00.12.1929-13.11.1930 Mézl, Ondřej (Plukovník)
13.11.1930-00.08.1931 Mézl, Ondřej (Brigádní generál)
00.08.1931-21.02.1933 Fiala, Emil (Plukovník)
21.02.1933-00.01.1934 Fiala, Emil (Brigádní generál)
00.01.1934-31.12.1937 Klubal, Karel (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.01.1920-31.12.1937 Hraničářský prapor 7
21.06.1920-21.09.1920 6. československý střelecký pluk
23.08.1920-01.10.1920 Domobranecký prapor č. 1
19.09.1920-31.12.1937 Pěší pluk 13
21.09.1920-31.12.1937 Pěší pluk 6

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond 13. pěší brigáda
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/13-pesi-brigada-1920-1937-t74036#497507Verze : 1
MOD