Main Menu
User Menu

12. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

12th Field Artillery Brigade

     
Název:
Name:
12. polní dělostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
12. polní dělostřelecká brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1921
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství dělostřelectva 12. divise
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1937
Nástupce:
Successor:
Velitelství dělostřelectva 12. divise
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1921-31.12.1937 12. divise
01.12.1921-15.09.1925 Velitelství zemského dělostřelectva pro Podkarpatskou Rus
15.09.1925-15.10.1935 Velitelství zemského dělostřelectva v Košicích
15.10.1935-31.12.1937 Velitelství dělostřelectva VI. sboru
Dislokace:
Deployed:
01.12.1921-31.12.1937 Užhorod, Velitelská budova /

Velitel:
Commander:
01.12.1921-16.12.1921 Kořínek, Otakar (podplukovník dělostřelectva)
16.12.1921-19.07.1923 Kořínek, Otakar (plukovník dělostřelectva)
19.07.1923-DD.12.1926 Kořínek, Otakar (generál V. hodnostní třídy)
DD.12.1926-DD.09.1927 Hrnčíř, Josef (plukovník dělostřelectva)
DD.09.1927-16.11.1927 Kořínek, Otakar (generál V. hodnostní třídy)
16.11.1927-DD.02.1928 Kořínek, Otakar (brigádní generál)
DD.02.1928-16.07.1929 Hejduk, Antonín (plukovník dělostřelectva)
16.07.1929-DD.12.1931 Hejduk, Antonín (brigádní generál)
DD.12.1931-13.07.1933 Mackevič, Jiří (plukovník dělostřelectva)
13.07.1933-DD.10.1935 Mackevič, Jiří (brigádní generál)
DD.10.1935-31.12.1937 Grubl, František (plukovník dělostřelectva)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.1921-01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 12
01.01.1923-31.12.1937 Dělostřelecký pluk 12

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/12-polni-delostrelecka-brigada-1921-1937-t74021#530673Verze : 2
MOD