Main Menu
User Menu

17. pěší brigáda [1920-1937]

17 th Infantry Brigade

     
Název:
Name:
17. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
17. pěší brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1920
Předchůdce:
Predecessor:
24. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1937
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1920-31.12.1937 9. divise
Dislokace:
Deployed:
01.01.1920-31.12.1937 Bratislava, Budova divisního velitelství /

Velitel:
Commander:
01.01.1920-DD.06.1920 Bertrand, ( )
DD.06.1920-29.12.1922 Janů, Rudolf (Plukovník)
29.12.1922-DD.01.1923 Janů, Rudolf (Brigádní generál)
DD.01.1923-DD.02.1923 Kautecký, František (Brigádní generál)
DD.02.1923-DD.02.1924 Brada, Josef (Plukovník)
DD.02.1924-DD.10.1924 Janů, Rudolf (Brigádní generál)
DD.10.1924-31.12.1924 Bräunlich, Otomar (Plukovník)
31.12.1924-DD.11.1927 Bräunlich, Otomar (Brigádní generál)
DD.11.1927-21.02.1929 Šípek, Jan (Plukovník)
21.02.1929-DD.10.1931 Šípek, Jan (Brigádní generál)
DD.10.1931-DD.10.1934 Žák, Miloš (Brigádní generál)
DD.10.1934-DD.12.1934 Rýdl, Václav (Plukovník)
DD.12.1934-22.12.1936 Bejl, Jindřich (Plukovník)
22.12.1934-31.12.1937 Bejl, Jindřich (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 23
01.10.1928-31.12.1937 Pěší pluk 39

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL CZ: https://www.valka.cz/17-pesi-brigada-1920-1937-t74017#531491Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/17-th-Infantry-Brigade-t74017#531491Version : 0
MOD