Main Menu
User Menu

21. pěší brigáda [1920-1937]

21st Infantry Brigade

     
Název:
Name:
21. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
21. pěší brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.10.1920
Předchůdce:
Predecessor:
22. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1937
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
31.10.1920-31.12.1937 11. divise
Dislokace:
Deployed:
31.10.1920-31.12.1937 Košice, velitelská budova /
31.10.1920-31.12.1937 Košice, kasárny /

Velitel:
Commander:
31.10.1920-29.12.1922 Horák, Jan (Plukovník)
29.12.1922-DD.10.1923 Horák, Jan (Brigádní generál)
DD.10.1923-DD.11.1924 Hrbenský, Arnošt (Plukovník)
DD.11.1924-DD.09.1925 Cagaš, Metoděj (Plukovník)
DD.09.1925-DD.04.1928 Hrbenský, Arnošt (Plukovník)
DD.04.1928-16.07.1929 Mánek, Josef (Plukovník)
16.07.1929-DD.10.1932 Mánek, Josef (Brigádní generál)
DD.10.1932-DD.12.1933 Bláha, František (Plukovník)
DD.12.1933-05.03.1936 Kukačka, František (Plukovník)
05.03.1936-31.12.1937 Kukačka, František (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
31.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 14
31.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 32

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
kosicednes.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/21-pesi-brigada-1920-1937-t74011#530940Verze : 3
URL EN: https://www.armedconflicts.com/21st-Infantry-Brigade-t74011#530940Version : 0
MOD