Main Menu
User Menu

23. pěší brigáda [1920-1937]

23rd Infantry Brigade

     
Název:
Name:
23. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
23. pěší brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1920
Předchůdce:
Predecessor:
19. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1937
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1920-31.12.1937 12. divise
Dislokace:
Deployed:
01.01.1920-31.12.1937 Mukačevo, Velké kasárny /

Velitel:
Commander:
01.01.1920-DD.01.1921 Pernot, Claude-Ferdinand (Plukovník)
DD.01.1921-29.12.1922 Slezáček, Vilém (Plukovník)
29.12.1922-DD.04.1923 Slezáček, Vilém (Brigádní generál)
DD.04.1923-20.02.1924 Kendík, Otakar (Plukovník)
20.02.1924-DD.01.1925 Kendík, Otakar (Brigádní generál)
DD.01.1925-DD.10.1925 Krajcza, Maxmilián (Brigádní generál)
DD.10.1925-DD.10.1927 Hummel, Rudolf (Plukovník)
DD.10.1927-04.05.1928 Bárta, Miloslav (Plukovník)
04.05.1928-DD.01.1930 Bárta, Miloslav (Brigádní generál)
DD.01.1930-DD.09.1931 Janáček, Josef (Plukovník)
DD.09.1931-11.01.1934 Klubal, Karel (Plukovník)
11.01.1934-DD.01.1934 Klubal, Karel (Brigádní generál)
DD.01.1934-05.03.1936 Benda, Alois (Plukovník)
05.03.1936-31.12.1937 Benda, Alois (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1920-31.10.1920 Pěší pluk 14
01.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 20
01.10.1920-31.12.1937 Pěší pluk 36

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
URL CZ: https://www.valka.cz/23-pesi-brigada-1920-1937-t74007#530931Verze : 3
URL EN: https://www.armedconflicts.com/23rd-Infantry-Brigade-t74007#530931Version : 0
MOD