Main Menu
User Menu

4. jezdecká brigáda [1933-1937]

4th Cavalry Brigade

     
Název:
Name:
4. jezdecká brigáda
Originální název:
Original Name:
4. jezdecká brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1933
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.10.1937
Nástupce:
Successor:
4. rychlá divise
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1933-26.09.1936 Zemské vojenské velitelství v Košicích
26.09.1936-15.10.1937 Zemské vojenské velitelství v Praze
Dislokace:
Deployed:
01.10.1933-26.09.1936 Košice, Velitelská budova /
26.09.1936-15.10.1937 Pardubice, Velitelská budova /

Velitel:
Commander:
01.10.1933-30.11.1933 Hrček, Hynek (Plukovník)
30.11.1933-05.03.1936 Fišera, Julius (Plukovník)
05.03.1936-15.11.1936 Fišera, Julius (Brigádní generál)
15.11.1936-22.12.1936 Dvořák, Josef (Plukovník)
22.12.1936-15.10.1937 Dvořák, Josef (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1933-21.07.1937 Bureš, Jaroslav (Major)
21.07.1937-15.10.1937 Bureš, Jaroslav (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.09.1933-26.09.1936 Cyklistický prapor 4
01.10.1933-01.01.1936 Jezdecký pluk 10
01.10.1933-01.01.1936 Jezdecký pluk 5
01.10.1935-15.10.1937 Dělostřelecký oddíl 84
01.01.1936-26.09.1936 Dragounský pluk 10
26.09.1936-15.10.1937 Cyklistický prapor 1
26.09.1936-15.10.1937 Dragounský pluk 4
26.09.1936-15.10.1937 Dragounský pluk 8
26.09.1936-15.10.1937 Dragounský pluk 9

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/4-jezdecka-brigada-1933-1937-t73982#403764Verze : 0
MOD