Main Menu
User Menu

2. skupina [1938-1938]

2nd Group

     
Název:
Name:
2. skupina
Originální název:
Original Name:
2. skupina
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační útvar 135
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1938-24.09.1938 III. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.05.1938-24.09.1938 Jihlava, Pěchotní kasárny /

Velitel:
Commander:
01.05.1938-24.09.1938 Slunečko, František (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.05.1938-24.09.1938 Viktorin, Karel (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1938-24.09.1938 Pěší pluk 31
01.05.1938-24.09.1938 Pěší pluk 38
15.09.1938-24.09.1938 Dělostřelecký pluk 19
15.09.1938-24.09.1938 Hraničářský pluk 3

Ručně vyplněné položky:
01.05.1938-24.09.1938 Pěší pluk 31
00.05.1938-24.09.1938 Pěší pluk 38
15.09.1938-24.09.1938 Hraničářský pluk 3
01.05.1938-15.09.1938 Hraničářský prapor 3
01.05.1938-24.09.1938 IV. prapor 24. pěšího pluku /kanonový/
00.05.1938-24.09.1938 Dělostřelecký pluk 1
15.09.1938-24.09.1938 Dělostřelecký pluk 19
00.05.1938-24.09.1938 I. oddíl 51. dělostřeleckého pluku
00.05.1938-24.09.1938 II. oddíl 102. dělostřeleckého pluku
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina meziválečná, fond 2. skupina
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL CZ: https://www.valka.cz/2-skupina-1938-1938-t73944#412735Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/2nd-Group-t73944#412735Version : 0
MOD