Main Menu
User Menu

12. divise [1920-1938]

12th Division

     
Název:
Name:
12. divise
Originální název:
Original Name:
12. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1920
Předchůdce:
Predecessor:
10. divise
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 124
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1920-27.10.1921 Zemské vojenské velitelství pro Podkarpatskou Rus
27.10.1921-10.11.1921 Východoslovenská skupina
10.11.1921-15.09.1925 Zemské vojenské velitelství pro Podkarpatskou Rus
15.09.1925-15.10.1935 Zemské vojenské velitelství v Košicích
15.10.1935-25.09.1938 VI. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.01.1920-25.09.1938 Užhorod, Budova divisního velitelství /

Velitel:
Commander:
01.01.1920-DD.04.1921 Paris, Marie-Constantin-Robert (Plukovník)
DD.04.1921-27.10.1922 Paris, Marie-Constantin-Robert (Brigádní generál)
27.10.1921-10.11.1921 Vojcechovský, Sergej (Brigádní generál)
10.11.1921-DD.10.1922 Paris, Marie-Constantin-Robert (Brigádní generál)
DD.10.1922-15.09.1925 Castella, Pascal-Marie-Léon-Pierre (Brigádní generál)
15.09.1925-04.05.1928 Prchala, Lev (Brigádní generál)
04.05.1928-30.09.1931 Prchala, Lev (Divisní generál)
30.09.1931-11.01.1934 Linhart, Emil (Brigádní generál)
11.01.1934-15.10.1935 Linhart, Emil (Divisní generál)
15.10.1935-24.09.1938 Svátek, Oleg (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1920-DD.08.1920 d´Alauzier, Henri-Georges (Plukovník)
DD.08.1920-DD.09.1920 Diraison, Paul (Podplukovník)
DD.09.1920-DD.05.1921 Pichon, Jules (Podplukovník)
DD.05.1921-DD.11.1922 Pichon, Jules (Plukovník)
DD.11.1922-DD.08.1924 Moravec, Ondřej (Podplukovník)
DD.08.1924-15.09.1925 Mejstřík, Karel (Podplukovník)
15.09.1925-DD.12.1927 Konečný, Jaroslav (Major)
DD.12.1927-DD.12.1928 Jaroš, Jiří (Major)
DD.12.1928-DD.09.1931 Jaroš, Jiří (Podplukovník)
DD.09.1931-DD.07.1933 Doležel, František (Major)
DD.07.1933-DD.09.1935 Doležel, František (Podplukovník)
DD.09.1935-30.09.1936 Preidel, Robert (Podplukovník)
30.09.1936-24.09.1938 Lang, Theodor (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1920-31.12.1937 23. pěší brigáda
01.01.1920-31.12.1937 24. pěší brigáda
01.06.1920-01.12.1921 Velitelství dělostřelectva 12. divise
01.12.1921-31.12.1937 12. polní dělostřelecká brigáda
31.12.1937-13.02.1938 Pěší pluk 19
31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 20
31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 36
31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 45
31.12.1937-24.09.1938 Velitelství dělostřelectva 12. divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
URL CZ: https://www.valka.cz/12-divise-1920-1938-t73936#413208Verze : 6
URL EN: https://www.armedconflicts.com/12th-Division-t73936#413208Version : 0
MOD