Main Menu
User Menu

III. odbor /letecký/ ministerstva národní obrany [1927-1938]

3rd Department /Air/ of the Ministry of National Defense

     
Název:
Name:
III. odbor /letecký/ ministerstva
Originální název:
Original Name:
III. odbor /letecký/ ministerstva
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1927
Předchůdce:
Predecessor:
Letecký odbor ministerstva
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 101
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.01.1927-24.09.1938 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
01.01.1927-24.09.1938 Praha, Budova ministerstva /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.01.1927-15.02.1927 Čeček, Stanislav (generál IV. hodnostní třídy)
15.02.1927-16.12.1927 Fajfr, Jaroslav (generál V. hodnostní třídy)
16.12.1927-04.05.1928 Fajfr, Jaroslav (brigádní generál)
04.05.1928-24.09.1938 Fajfr, Jaroslav (divisní generál)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1927-01.01.1932 Hlavní letecký sklad
01.01.1927-24.09.1938 III/1. oddělení /letecké/
01.01.1927-01.05.1936 III/2. oddělení /letecko-technické/
01.01.1927-01.05.1936 III/3. oddělení /letecko-hospodářské/
01.10.1928-24.09.1938 Vojenské letecké učiliště
01.11.1928-01.01.1934 Letecký pluk 4
15.09.1929-01.01.1934 Letecký pluk 6
01.10.1931-01.01.1934 Letecký pluk 5
01.01.1932-01.01.1934 Zemský letecký sklad I
01.05.1936-24.09.1938 III/2. oddělení /obrany proti letadlům/
01.05.1936-24.09.1938 III/3. oddělení /letecko-technické/
01.05.1936-24.09.1938 III/4. oddělení /letecko-hospodářské/
01.01.1937-24.09.1938 Ústřední letecký sklad

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/III-odbor-letecky-ministerstva-narodni-obrany-1927-1938-t70018#501773Verze : 0
MOD