Main Menu
User Menu

VII. sbor [1945-1947]

VII Corps

     
Název:
Name:
VII. sbor
Originální název:
Original Name:
VII. sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1947
Nástupce:
Successor:
V. sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.06.1945-01.10.1947 Vojenská oblast 4
Dislokace:
Deployed:
21.06.1945-01.10.1947 Trenčín, kasárny /

Velitel:
Commander:
21.06.1945-12.07.1945 Širica, Michal (Plukovník)
12.07.1945-01.10.1945 Širica, Michal (Brigádní generál)
01.10.1945-01.10.1947 Markus, Mikuláš (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.06.1945-01.10.1946 Posádkové velitelství Trenčín
21.06.1945-01.10.1947 9. divise
21.06.1945-01.01.1946 Polní prokurátor VII. sboru
21.06.1945-01.01.1946 Polní soud VII. sboru
21.06.1945-01.10.1946 Posádkové velitelství Nitra
21.06.1945-01.10.1946 Posádkové velitelství Nové Mesto nad Váhom
21.06.1945-01.10.1946 Posádkové velitelství Topoľčany
21.06.1945-01.10.1946 Posádkové velitelství Trenčín
21.06.1945-01.10.1946 Posádkové velitelství Žilina
21.06.1945-01.10.1946 Posádkové velitelství Žilina
21.06.1945-01.09.1945 Spojovací prapor 57
21.06.1945-01.10.1947 Velitelství dělostřelectva VII. sboru
29.06.1945-01.10.1945 4. divise
01.10.1945-01.10.1947 4. divise /rychlá/
08.06.1946-14.09.1946 6. divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.12.1946-01.10.1947 VÚ 2103 Trenčín
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL CZ: https://www.valka.cz/VII-sbor-1945-1947-t69210#243488Verze : 4
URL EN: https://www.armedconflicts.com/VII-Corps-t69210#243488Version : 0
MOD