Main Menu
User Menu

3. raketometný oddíl [1951-1961]

3rd Rocket-Launcher Division

     
Název:
Name:
3. raketometný oddíl
Originální název:
Original Name:
3. raketometný oddíl
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1951
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1961
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1951-09.05.1954 3. tanková divize
09.05.1955-01.09.1961 13. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
01.05.1951-01.10.1958 Mladá, ? /
01.10.1958-01.09.1961 Turnov, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.05.1951-01.10.1958 VÚ 3279 Mladá
01.10.1958-01.09.1961 VÚ 3279 Turnov
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA (3. raketometný oddíl)
URL : https://www.valka.cz/3-raketometny-oddil-1951-1961-t59127#406730Verze : 0
MOD