Main Menu
User Menu

6. motostřelecký pluk [1958-1991]

6th Motor Rifle Regiment

     
Název:
Name:
6. motostřelecký pluk
Originální název:
Original Name:
6. motostřelecký pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1958
Předchůdce:
Predecessor:
6. mechanizovaný pluk
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1958-01.11.1991 3. motostřelecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.10.1958-01.11.1991 Uherské Hradiště, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1958-DD.08.1961 Klouda, Jaroslav (Podplukovník)
DD.08.1961-DD.MM.RRRR Michna, Ondrej (Major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.1965 Michna, Ondrej (Podplukovník)
DD.MM.1965-DD.MM.1967 Gavala, Michal (Podplukovník)
DD.MM.1967-DD.MM.1970 Schäfer, Jiří (Podplukovník)
DD.MM.1970-DD.MM.1975 Paul, Otakar (Podplukovník)
DD.MM.1975-DD.MM.RRRR Šigut, Lubomír (Major)
DD.MM.RRRR-01.11.1978 Šigut, Lubomír (Podplukovník)
01.11.1978-31.10.1980 Antušák, Emil (Kapitán)
01.11.1980-DD.MM.1982 Antušák, Emil (Major)
DD.MM.1982-DD.MM.1984 Skácel, Pavel (Major)
DD.MM.1984-DD.MM.1986 Ďurica, Jan (Major)
DD.MM.1986-DD.MM.RRRR Janíček, Anton (Major)
DD.MM.RRRR-01.11.1991 Janíček, Anton (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.10.1958-01.11.1991 1. motostřelecký prapor
01.10.1958-01.11.1991 2. motostřelecký prapor
01.10.1958-01.11.1991 3. motostřelecký prapor
01.10.1958-01.11.1991 Tankový prapor
Čestný název:
Honorary Name:
01.10.1958-01.11.1991
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
01.10.1958-01.11.1991 VÚ Uherské Hradiště
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond 6. motostřelecký pluk
Ján Štaigl a kol: Generáli - slovenská vojenská generalita 1918-2012, 2. vydanie, ISBN 978-80-89169-25-2
URL : https://www.valka.cz/6-motostrelecky-pluk-1958-1991-t54686#201911Verze : 5
MOD