Main Menu
User Menu

13. divise [1945-1945]

13th Division

     
Název:
Name:
13. divise
Originální název:
Original Name:
13. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1945
Nástupce:
Successor:
13. divise /rychlá/
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.05.1945-01.10.1945 II. sbor
Dislokace:
Deployed:
25.05.1945-01.10.1945 Mladá Boleslav, kasárny /

Velitel:
Commander:
25.05.1945-01.06.1945 Kalina, Václav (Plukovník)
01.06.1945-DD.06.1945 Verner, Alois (Plukovník)
DD.06.1945-01.10.1945 Fišera, Alois (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
25.05.1945-01.10.1945
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.05.1945-01.10.1945 Velitelství dělostřelectva 13. divise
01.06.1945-01.10.1945 Pěší pluk 22
01.06.1945-01.10.1945 Pěší pluk 36
01.06.1945-01.10.1945 Pěší pluk 44

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (13. divise)
URL : https://www.valka.cz/13-divise-1945-1945-t50899#398572Verze : 2
MOD