Main Menu
User Menu

Jezdecký pluk 10, velitelství [1920-1936]

Headquarters of the 10th Cavalry Regiment

     
Název:
Name:
Jezdecký pluk 10
Originální název:
Original Name:
Jezdecký pluk 10
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1920
Předchůdce:
Predecessor:
Dragounský pluk č. 10
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1936
Nástupce:
Successor:
Dragounský pluk 10
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1920-00.05.1921 Zemské vojenské velitelství pro Čechy
00.05.1921-01.10.1933 3. jezdecká brigáda
01.10.1933-01.01.1936 4. jezdecká brigáda
Dislokace:
Deployed:
01.10.1920-DD.05.1921 Dobřany, Kasárny Tomáše Garrigue Masaryka /
00.05.1921-01.01.1936 Berehovo, Barákový tábor /

Velitel:
Commander:
01.10.1920-00.01.1922 Slavík, Jan (podplukovník jezdectva)
00.01.1922-00.09.1925 Vamberský, Josef (plukovník jezdectva)
00.09.1925-00.04.1928 Koutňák, Josef (podplukovník generálního štábu)
00.04.1928-00.04.1933 Hejný, Vilém (plukovník jezdectva)
00.04.1933-01.01.1936 Hrček, Hynek (plukovník jezdectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1920-DD.05.1922 Cyklistická eskadrona 3
01.10.1920-01.05.1921 Jezdecká eskadrona 1/10
01.10.1920-01.05.1921 Jezdecká eskadrona 2/10
01.10.1920-01.09.1921 Jezdecká eskadrona 3/10
01.10.1920-01.09.1921 Jezdecká eskadrona 4/10
01.10.1920-01.09.1921 Kulometná eskadrona jezdeckého pluku 10
01.10.1920-01.01.1936 Náhradní korouhev jezdeckého pluku 9
01.10.1920-01.03.1922 Technická eskadrona jezdeckého pluku 10
01.05.1921-01.01.1936 I. korouhev jezdeckého pluku 10
01.09.1921-01.01.1936 II. korouhev jezdeckého pluku 10
15.09.1933-01.01.1936 Polní eskadrona 3/10 /kulometná/
15.09.1933-01.01.1936 Pomocná eskadrona jezdeckého pluku 10

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Jezdecky-pluk-10-velitelstvi-1920-1936-t50313#415335Verze : 3
MOD