Main Menu
User Menu

Vozatajský prapor 3 [1920-1933]

3rd Train Battalion

     
Název:
Name:
Vozatajský prapor 3
Originální název:
Original Name:
Vozatajský prapor 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.12.1920
Předchůdce:
Predecessor:
Vozatajský prapor č. 1
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1933
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.12.1920-15.09.1925 Zemské vojenské velitelství pro Moravu a Slezsko
15.09.1925-15.09.1933 Zemské vojenské velitelství v Brně
Dislokace:
Deployed:
15.12.1920-15.09.1933 Brno, Barákový tábor /

Velitel:
Commander:
15.12.1920-DD.12.1921 Machek, Jaroslav (plukovník vozatajstva)
DD.12.1921-DD.01.1923 Fanta, Hugo (podplukovník vozatajstva)
DD.01.1923-DD.04.1923 Fanta, Hugo (plukovník vozatajstva)
DD.04.1923-DD.05.1925 Netušil, František (podplukovník vozatajstva)
DD.05.1925-DD.11.1925 Hradečný, Jan (major vozatajstva)
DD.11.1925-DD.10.1926 Wolf, Josef (podplukovník vozatajstva)
DD.10.1926-DD.12.1927 Hladký, František (štábní kapitán vozatajstva)
DD.12.1927-DD.12.1928 Hladký, František (major vozatajstva)
DD.12.1928-DD.10.1930 Hladký František (podplukovník vozatajstva)
DD.10.1930-DD.11.1930 Kužela, Vít (major vozatajstva)
DD.11.1930-15.09.1933 Kužela, Vít (podplukovník vozatajstva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.12.1920-15.09.1933 Vozatajská rota 14
15.12.1920-15.09.1933 Vozatajská rota 20
15.12.1920-15.09.1933 Vozatajská rota 6
15.12.1920-15.09.1933 Vozatajská rota 7
15.12.1920-15.09.1933 Vozatajská rota 8

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Vozatajsky-prapor-3-1920-1933-t50295#464606Verze : 3
MOD