Main Menu
User Menu

Strážní prapor XXXIV [1938-1938]

34th Guard Battalion

     
Název:
Name:
Strážní prapor XXXIV
Originální název:
Original Name:
Strážní prapor XXXIV
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.03.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.03.1938-01.06.1938 Pěší pluk 31
01.06.1938-15.09.1938 Hraničářsky prapor 11
15.09.1938-24.09.1938 Hraničářský pluk 11
Dislokace:
Deployed:
25.03.1938-24.09.1938 Hrušovany nad Jevišovkou, kasárny /

Velitel:
Commander:
25.03.1938-24.09.1938 Liebl, Otakar (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie Branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Strazni-prapor-XXXIV-1938-1938-t50176#576219Verze : 0
MOD
Strážní prapor XXXIV [1938]
Velitelství praporu vzniklo 25. března 1938. Nacházelo se v Hrušovanech nad Jevišovkou, podléhalo velitelství Pěšího pluku 31 [1920-1938], od června 1938 velitelství Hraničářského praporu 11 [1933-1938] a od září 1938 velitelství Hraničářského pluku 11 [1938]. Prapor střežil budované objekty těžkého opevnění v prostoru Ženijního skupinového velitelství XI [1938].
Součástí praporu bylo:
velitelství praporu s pomocnou četou,
Strážní rota 1/XXXIV [1938] (od března 1938),
Strážní rota 2/XXXIV [1938] (od března 1938),
Strážní rota 3/XXXIV [1938] (od března 1938),
Strážní rota 4/XXXIV /kulometná/ [1938] (od března 1938).


Velitelem praporu byl:
major pěchoty Otakar Liebl (od března 1938).


Literatura:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie Branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Strazni-prapor-XXXIV-1938-1938-t50176#193254Verze : 0
MOD