Main Menu
User Menu

12. prapor radiotechnického zabezpečení [1963-1992]

12th Electronic Support Battalion

     
Název:
Name:
12. prapor radiotechnického zabezpečení
Originální název:
Original Name:
12. prapor radiotechnického zabezpečení
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1963
Předchůdce:
Predecessor:
12. prapor pozemního zabezpečení navigace
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
12. prapor radiotechnického zabezpečení
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1963-01.11.1985 30. stíhací bombardovací letecký pluk
01.11.1985-31.12.1992 47. průzkumný letecký pluk
Dislokace:
Deployed:
01.09.1963-31.12.1992 Hradec Králové, letiště /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
01.09.1963-31.12.1992 VÚ 7506 Hradec Králové
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 00000 (12. prapor radiotechnického zabezpečení),
URL : https://www.valka.cz/12-prapor-radiotechnickeho-zabezpeceni-1963-1992-t48636#456488Verze : 1
MOD
12. prapor radiotechnického zabezpečení (12. pr rtz)


Krycí číslo : VÚ 7506


Zřízení : 1.9.1963 - přejmenován z 12. praporu pozemního zabezpečení navigace (12. pr pzn)



Dislokace velitelství: Hradec Králové



Nadřízený stupeň:
30. stíhací bombardovací letecký pluk (1963 - 1985)
47. průzkumný letecký pluk (1985 - 1992)



Zrušen: 31.12. 1992 a 1.1.1993 předán do složení Armády České republiky



Zdroj:
www.vojenstvi.cz , ISSN : 1802-1514
URL : https://www.valka.cz/12-prapor-radiotechnickeho-zabezpeceni-1963-1992-t48636#189498Verze : 0
12. praporu PZN/RTZ postupně veleli:

kpt. Machač Stanislav,
mjr. Dvořák Filip,
pplk. Stráňava Ján,
mjr Kalista Bedřich,
mjr. Lípa Milan,
pplk. Ing. Bakala Vladimír,
mjr. Ing. Doležal Jiří,
mjr. Ing. Jeník Jaroslav,
pplk. Ing. Gürtler Miroslav,
pplk. Ing. Hornyš Jan,
mjr. Apolenár Karol.


Zdroj: "HISTORIE RTZ ..." - AVIS 2008
URL : https://www.valka.cz/12-prapor-radiotechnickeho-zabezpeceni-1963-1992-t48636#296938Verze : 0