Main Menu
User Menu

Velitelství letectva [1976-1990]

Air Force Command

     
Název:
Name:
Velitelství letectva
Originální název:
Original Name:
Velitelství letectva
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1976
Předchůdce:
Predecessor:
Správa letectva a vojsk protivzdušné obrany státu
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1990
Nástupce:
Successor:
Velitelství letectva a protivzdušné obrany státu
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1976-01.05.1990 Federální ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
01.01.1976-01.05.1990 Praha

Velitel:
Commander:
01.01.1976-28.02.1990 Remek, Jozef (generálporučík)
28.02.1990-01.05.1990 Kubizniak, Ondrej (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1976-01.05.1990 10. letecká armáda
01.01.1976-01.11.1985 3. dopravní letecký pluk
01.01.1976-01.05.1990 Letecký týl
01.10.1976-01.01.1987 Ústřední stanoviště řízení letů Praha
01.11.1985-01.11.1988 Dopravní letecký pluk
01.01.1987-01.05.1990 Hlavní středisko řízení letového provozu
01.11.1988-01.05.1990 3. dopravní letecký pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSĽA, fond (Ministerstvo národní obrany)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-letectva-1976-1990-t48070#420827Verze : 0
MOD