Main Menu
User Menu

1. armáda zvláštního určení [1936-1940]

1st Special Purpose Army

1. armáda osobitného určenia

Армия особого назначения-1 (АОН-1)

     
Název:
Name:
1. armáda zvláštního určení
Originální název:
Original Name:
Армия особого назначения-1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.01.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.11.1940
Nástupce:
Successor:

Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.01.1936-21.05.1938 Lidový komisariát obrany
Dislokace:
Deployed:
08.01.1936-21.05.1938 Monino, ? /

Velitel:
Commander:
08.01.1936-26.11.1937 Chripin, Vasilij Vladimírovič (Komandir korpusa / Командир корпуса)
26.11.1937-21.05.1938 Cholzunov, Viktor Stěpanovič (Komandir brigady / Командир бригады)
00.12.1939-00.02.1940 Běleckij, Jevgenij Michajlovič (Komandir brigady / Командир бригады)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.1939-DD.MM.RRRR Beličenko, Pjotr Petrovič (Komandir brigady / Командир бригады)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
08.01.1936-21.05.1938 1. těžký bombardovací letecký sbor
08.01.1936-21.05.1938 2. těžký bombardovací letecký sbor
08.01.1936-21.05.1938 3. těžký bombardovací letecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Šumichin, V. S.: Sovetskaja vojennaja aviacija 1917-1941gg. Moskva 1986
guides.eastview.com
URL CZ: https://www.valka.cz/1-armada-zvlastniho-urceni-1936-1940-t44449#464268Verze : 9
URL EN: https://www.armedconflicts.com/1st-Special-Purpose-Army-t44449#464268Version : 0
MOD