Main Menu
User Menu

1. pěší divize [1939-1960]

1st Infantry Division

     
Název:
Name:
1. pěší divize
Originální název:
Original Name:
1st Infantry Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.1939
Předchůdce:
Predecessor:
1. divize
Datum zániku:
Disbanded:
30.06.1960
Nástupce:
Successor:
1. divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1939-20.09.1939 Veliteľstvo Aldershot
20.09.1939-18.05.1940 I. zbor
19.05.1940-24.05.1940 II. zbor
24.05.1940-13.11.1941 I. zbor
14.11.1941-15.12.1941 II. zbor
15.12.1941-25.10.1942 II. zborový obvod
26.10.1942-06.02.1943 I. zbor
06.02.1943-09.03.1943 War Office
09.03.1943-24.03.1943 1. armáda
25.03.1943-11.05.1943 V. zbor
12.05.1943-03.06.1943 IX. zbor
03.06.1943-16.06.1943 Veliteľstvo spojeneckých síl v Afrike
17.06.1943-15.10.1943 HQ Tunisia District
15.10.1943-04.12.1943 Veliteľstvo spojeneckých síl v Afrike
05.12.1943-20.01.1944 15. skupina armád
20.01.1944-21.05.1944 VI. zbor
22.05.1944-30.06.1944 5. armáda
01.07.1944-31.07.1944 V. zbor
01.08.1944-05.08.1944 8. armáda
05.08.1944-16.01.1945 XIII. zbor
17.01.1945-27.01.1945 15. skupina armád
28.01.1945-01.02.1945 GHQ Middle East
02.02.1945-DD.04.1946 HQ British Troops Palestine and Transjordan
??.04.1946-DD.MM.RRRR Strategic reserve
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1939-19.09.1939 Aldershot, Aldershot Garrison and Military Town
20.09.1939-02.06.1940 Západoeurópske bojisko, ?
03.06.1940-27.02.1943 ?, ?
28.02.1943-09.03.1943 námorný presun, ?
09.03.1943-10.06.1943 Severoafrické bojisko (Alžírsko a Tunisko), ? /
11.06.1943-14.06.1943 Stredomorské bojisko (ostrov Pantelleria - obsadenie a okupácia), ? /
15.06.1943-04.12.1943 Stredný východ (posádková služba), ?
05.12.1943-07.12.1943 námorný presun, ?
07.12.1943-27.01.1945 Talianske bojisko, ? /
28.01.1945-01.02.1945 námorny presun, ?
02.02.1945-??.11.1945 Palestína (posádková služba), ?
??.11.1945-??.04.1946 Egypt , ? /
DD.04.1946-DD.05.1948 Palestína, ? /
DD.05.1948-DD.10.1951 Líbya-Egypt, ?
DD.10.1951-DD.MM.1955 Suezský kanál (Egypt), ? /
DD.MM.1955-30.06.1960 ?, ?

Velitel:
Commander:
17.02.1938-31.05.1940 Alexander, Harold Rupert Leofric (Major General)
31.05.1940-03.06.1940 Beckwith-Smith, M. B. (Brigadier General)
03.06.1940-09.06.1940 Alexander, Harold Rupert Leofric (Major General)
09.06.1940-13.06.1940 Beckwith-Smith, M. B. (Brigadier General)
13.06.1940-19.05.1941 Anderson, Kenneth Arthur Noel (Major General)
19.05.1941-18.11.1941 Morris, E. L. (Major General)
18.11.1941-14.10.1943 Clutterbuck, W. E. (Major General)
14.10.1943-24.07.1944 Penny, W. R. C. (Major General)
24.07.1944-DD.MM.RRRR Loewen, C. F. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

08.06.1942-02.09.1942 34th Army Tank Brigade
03.09.1942-13.11.1942 25th Army Tank Brigade
03.09.1939-01.06.1941 1. pešia brigáda (gardová)
03.09.1939-05.06.1945 2. pešia brigáda
03.09.1939-31.05.1945 3th Infantry Brigade
30.05.1940-02.06.1940 126th Infantry Brigade
01.12.1941-12.01.1942 210th Infantry Brigade
25.11.1941-07.06.1942 38th (Irish) Infantry Brigade
06.12.1942-17.05.1943 24th Infantry Brigade (Guards)
09.05.1943-15.05.1943 128th Infantry Brigade
17.05.1943-29.06.1943 1st Infantry Brigade (Guards)
30.06.1943-07.03.1944 24th Infantry Brigade (Guards)
03.02.1944-15.02.1944 168th Infantry Brigade
08.03.1944-16.08.1944 18th Infantry Brigade
19.08.1944-31.08.1945 66th Infantry Brigade
04.12.1944-23.12.1944 19th Indian Infantry Brigade
29.12.1944-11.01.1945 36th Infantry Brigade British
09.07.1945-29.07.1945 2. pešia brigáda
31.07.1945-??.? .th I fantry Brigade
23.08.1945-??.? .url= ttps://www.valka.cz. pešia brigáda[/url]
10.10.1940-30.10.1940 205th Independent Infantry Brigade (Home)
25.11.1941-30.11.1941 210th Independent Infantry Brigade (Home)
14.08.1944-31.08.1944 11th Armoured Regiment
08.01.1941-DD.MM.RRRR 1st Reconnaissance Regiment RAC
11.11.1941-01.10.1942 4th The Cheshire Regiment
03.09.1939-DD.MM.RRRR 2nd Field Regiment RA
03.09.1939-DD.MM.RRRR 19th Field Regiment RA
03.09.1939-31.01.1940 24th Field Regiment RA
31.01.1940-DD.MM.RRRR 67th Field Regiment RA
03.09.1939-10.10.1941 21th Anti-Tank Regiment RA
05.11.1941-08.04.1945 81th Anti-Tank Regiment RA
09.04.1945-DD.MM.RRRR 93th Anti-Tank Regiment RA
27.01.1942-07.11.1944 90th Light Anti-Aircraft Regiment RA
19.11.1944-17.01.1945 11th Light Anti-Aircraft Regiment RA
22.03.1945-DD.MM.RRRR 1st Light Anti-Aircraft Regiment RA
03.09.1939-31.03.1940 - 13./18. kráľovský husársky pluk
17.08.1943-DD.MM.RRRR 2nd/7th The Middlesex Regiment
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.regiments.org, www.ordersofbattle.com
URL CZ: https://www.valka.cz/1-pesi-divize-1939-1960-t44155#275101Verze : 7
URL EN: https://www.armedconflicts.com/1st-Infantry-Division-t44155#275101Version : 0
MOD
1st Infantry Division
1. pešia divízia






Organizačná štruktúra divízie 03.09.1939
Súčasť: Aldershot Command
Zloženie:
Veliteľstvo - Aldershot
13th/18th Royal Hussars (Queen Mary's Own) - Shorncliffe
2nd Battalion, The Cheshire Regiment M-G - Bordon
2nd Field Regiment, Royal Artillery - Bordon
19th Field Regiment, Royal Artillery - Bordon
24th Field Regiment, Royal Artillery - Aldershot
21st Anti-Tank Regiment, Royal Artillery - Aldershot
17th Field Company, Royal Engeneers - Aldershot
23rd Field Company, Royal Engeneers - Aldershot
26th Field Company, Royal Engeneers - Aldershot
6th Field Park Company, Royal Engeneers - Aldershot
1st Divisional Signals, Royal Corps of Signals - Aldershot
1st Infantry Brigade (Guards) - Aldershot
2nd Infantry Brigade - Aldershot
3rd Infantry Brigade - Bordon
URL CZ: https://www.valka.cz/1-pesi-divize-1939-1960-t44155#173948Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/1st-Infantry-Division-t44155#173948Version : 0
MOD