Main Menu
User Menu

Vojenský okruh Čechy a Morava [1939-1945]

Military District Bohemia and Moravia

Wehrkreis Böhmen und Mähren

     
Název:
Name:
Vojenský okruh Čechy a Morava
Originální název:
Original Name:
Wehrkreis Böhmen und Mähren
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1939-08.05.1945 Praha, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
DD.MM.1939-27.10.1941 Friderici, Erich (General der Infanterie)
01.11.1941-31.08.1943 Toussaint, Rudolf (General der Infanterie)
01.09.1939-26.07.1944 Schaal, Ferdinand (General der Panzertruppe)
26.07.1944-08.05.1945 Toussaint, Rudolf (General der Infanterie)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.08.1939-04.11.1939 256. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Poznámka:
Note:
Wehrkreiskommando Böhmen und Mähren
Zdroje:
Sources:
https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-Cechy-a-Morava-1939-1945-t36835#435656Verze : 0
MOD