Main Menu
User Menu

CZK - PDP-2 (pojízdný dezinfektor parní - dvoukomorový)

PDP-2


Převozný dvojkomorový dezinfekční přístroj


Převozný dezinfekční přístroj je určen k provádění hygienické očisty k odmořování a dezinfekci prádla, výstroje a prostředků individuální ochrany jednotlivce. Odmořování a dezinfekce probíhá při teplotě 112° C a tlaku 49 kPa. Při dezinfekci se požívá nasycená vodní pára nebo vařící voda s různými chemickými přísadami. Kapacity při provádění hygienické očisty osob je 96 osob/hod (podle jiných pramenů 60 osob/hod).


Přístroj se vytápí pevným nebo kapalným palivem při spotřebě 28 l nafty a 15 kg dřeva nebo pouze 60 kg dřeva za hodinu. Maximální výkon parního kotle je 360 kg páry za hodinu.
CZK - PDP-2 (pojízdný dezinfektor parní - dvoukomorový) - (ATM)

(ATM)
URL : https://www.valka.cz/CZK-PDP-2-pojizdny-dezinfektor-parni-dvoukomorovy-t32535#117495Verze : 0
MOD
Prostředek PDP-2 nemá s vozem Praga V3S celkem nic společného, je to samostatná jednotka která za provozu obvykle stojí mimo vozidlo, na vozidlo je pouze naložena (jako kontejner) a působení na vozidle je spíše vyjímkou. Obvykle je dovezen na místo, spuštěny nohy (ty jsou vidět na fotkách ) a vozidlo odjede. Vozidlem je standardní nákladní Praga. Dezinfekce a dezinsekce se provádí obvykle po dobu 60 - 90 minut a v obou komofách jsou vloženy rošty na kterých jsou umístěny rošty zabezpečující že se k dezinfikovaným prostředkům dostane přehřátá pára (jde v podstatě o autokláv) teplota se kontroluje na teploměru na dveřích.
Správně se přístroj jmenuje Pojízdný Dezinfektor Parní, 2 pak znamená dvojkomorový (existuje i jednokomorová varianta). Odmořování se tímto přístrojem neprovádí, ale využívá se jeho druhotného použití, kterým je možnost ohřevu vody pro sprchování, takže se osoby zasažené plynem nebo spadem očišťují pomocí sprch které jsou součástí přístroje (za dopravy jsou uloženy v komorách) Zasažené uniformy a výstroj přístrojem odmořit pokud vím nejde (aspoň nám to při instruktáži neřekli Smile na cvičení jsem měl to štěstí že jsem se s tímto přístrojem seznámil, k obsluze je potřeba mít zkoušky na středotlaké kotle).
URL : https://www.valka.cz/CZK-PDP-2-pojizdny-dezinfektor-parni-dvoukomorovy-t32535#150559Verze : 0
Prepravný dezinfekčný prístroj PDP-2 ...
CZK - PDP-2 (pojízdný dezinfektor parní - dvoukomorový) - PDP-2 © Príručka pre vojenských chemikov

PDP-2 © Príručka pre vojenských chemikov
URL : https://www.valka.cz/CZK-PDP-2-pojizdny-dezinfektor-parni-dvoukomorovy-t32535#252257Verze : 0