Main Menu
User Menu

Tanková brigáda 103 [1944-1945]

103rd Tank Brigade

Panzer-Brigade 103

     
Název:
Name:
Tanková brigáda 103
Originální název:
Original Name:
Panzer-Brigade 103
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.07.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.03.1945
Nástupce:
Successor:
Tanková divize Müncheberg
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.07.1944-DD.09.1944 3. tanková armáda
DD.09.1944-DD.10.1944 4. armáda
DD.10.1944-DD.02.1945 3. tanková armáda
DD.02.1945-08.03.1945 LVII. tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Treuhaupt, Kurt (Oberst)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Mummert, Werner (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.07.1944-DD.11.1944 Prapor tankových granátníků 2103 (obrněný)
26.07.1944-20.01.1945 Tankový oddíl (Panther) 2103

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.axishistory.com
URL CZ: https://www.valka.cz/Tankova-brigada-103-1944-1945-t24924#91970Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/103rd-Tank-Brigade-t24924#91970Version : 0
MOD