Main Menu
User Menu

I. skupina Stíhací eskadry 11 [1943-1945]

1st Group of the 11th Fighter Wing

I. Gruppe des Jagdgeschwaders 11 (I./JG 11)

     
Název:
Name:
I. skupina Stíhací eskadry 11
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Jagdgeschwaders 11 (I./JG 11)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
III. skupina Stíhací eskadry 1
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1943-08.05.1945 Stíhací eskadra 11
Dislokace:
Deployed:
01.04.1943-29.02.1944 Husum, Fliegerhorst Husum /
29.02.1944-06.06.1944 Rotenburg, Einsatzhafen Rotenburg/Wümme /
06.06.1944-07.06.1944 Sankt Augustin, Fliegerhorst Bonn-Hangelar /
07.06.1944-20.06.1944 Rennes, Flugplatz Rennes /
20.06.1944-25.06.1944 Beille, Feldflugplatz Beillé /
25.06.1944-01.07.1944 Kolín nad Rýnem, Fliegerhorst Köln-Ostheim /
01.07.1944-26.07.1944 Beille, Feldflugplatz Beillé /
26.07.1944-DD.08.1944 Mönchengladbach, ? /
DD.08.1944-17.08.1944 Bönninghardt, ? /
17.08.1944-25.08.1944 Dammartin-en-Goele, ? /
25.08.1944-28.08.1944 Bétheny, Flughafen Reims /
28.08.1944-04.09.1944 Wiesbaden, ?
04.09.1944-18.09.1944 Gelnhausen, ?
18.09.1944-07.10.1944 Wiesbaden-Erbenheim, ? /
07.10.1944-20.11.1944 Völkenrode, ? /
20.11.1944-17.12.1944 Dedelstorf, Fliegerhorst Dedelstorf /
17.12.1944-23.01.1945 Biblis, Einsatzhafen Biblis /
23.01.1945-30.01.1945 Mohrin, ? /
30.01.1945-03.02.1945 Eberswalde, Fliegerhorst Finow /
03.02.1945-18.04.1945 Strausberg, ? /
18.04.1945-22.04.1945 Berlin, Fliegerhorst Gatow /
22.04.1945-28.04.1945 Lärz, ? /
28.04.1945-02.05.1945 Neustadt-Glewe, ? /
02.05.1945-08.05.1945 Leck, Fliegerhorst Leck /

Velitel:
Commander:
01.04.1943-DD.06.1943 Spies, Walter (Major)
20.06.1943-04.10.1943 Clausen, Erwin (Hauptmann)
04.10.1943-15.10.1943 Woitke, Erich (Hauptmann)
16.10.1943-DD.05.1944 Hermichen, Rolf (Hauptmann)
DD.05.1944-24.05.1944 Koenig, Hans-Heinrich (Oberleutnant)
24.05.1944-01.06.1944 Engau, Fritz (Oberleutnant)
01.06.1944-08.06.1944 Simsch, Siegfried (Hauptmann)
08.06.1944-24.06.1944 Engau, Fritz (Oberleutnant)
24.06.1944-14.07.1944 Langemann, Werner (Hauptmann)
15.07.1944-14.08.1944 Schrangl, Hans? (Oberleutnant)
15.08.1944-30.09.1944 Matoni, Walter (Hauptmann)
DD.10.1944-25.11.1944 Stolle, Bruno (Hauptmann)
25.11.1944-DD.04.1945 Kirchmayr, Rüdiger (Hauptmann)
DD.04.1945-05.05.1945 Leonhard, Karl (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.asisbiz.com/Luftwaffe/jg11.html
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg11.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Stihaci-eskadry-11-1943-1945-t224946#643552Verze : 1
MOD
I. Gruppe des Jagdgeschwaders 11 (I./JG 11)


historie:
1.4.1943 zformována na základně Husum ze III./JG 1
- Stab I./JG 11 ze Stab III./JG 1
- 1./JG 11 ze 7./JG 1
- 2./JG 11 ze 8./JG 1
- 3./JG 11 ze 9./JG 1

1.8.1943 si 1./JG 11 a 10./JG 11 prohodily označení.

17.8.1944 rozšíření na 4 staffeln
- 1./JG 11 nezměněna
- 2./JG 11 nezměněna
- 3./JG 11 nezměněna
- 4./JG 11 ze 10. a 11./JG 11

3.1945 byla 4./JG 11 zrušena

výzbroj:
Focke-Wulf Fw 190A

operační prostor:
01.04.1943-06.06.1944 - 2. Jagddivision
06.06.1944-07.10.1944 - 5. Jagddivision
07.10.1944-17.12.1944 - 2. Jagddivision
17.12.1944-23.01.1945 - Jagdabschnittsführer Mittelrhein
23.01.1945-03.02.1945 - 3. Flieger-Division
03.02.1945-18.04.1945 - 4. Flieger-Division
18.04.1945-02.05.1945 - 1. Jagddivision
02.05.1945-08.05.1945 - 2. Jagddivision

zdroj:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.asisbiz.com/Luftwaffe/jg11.html
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg11.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Stihaci-eskadry-11-1943-1945-t224946#1661Verze : 10
MOD