Main Menu
User Menu

Tankový průzkumný oddíl 118 [1944-1945]

118th Tank Reconnaissance Battalion

Panzer-Aufklärungs-Abteilung 118

     
Název:
Name:
Tankový průzkumný oddíl 118
Originální název:
Original Name:
Panzer-Aufklärungs-Abteilung 118
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.08.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
23.02.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.09.1944-02.12.1944 Bojová skupina 18. divize tankových granátníků
02.12.1944-23.02.1945 18. divize tankových granátníků
Dislokace:
Deployed:
31.08.1944-DD.MM.RRRR Neuhammer am Queis, Vojenský výcvikový prostor Neuhammer /

Velitel:
Commander:
31.08.1944-23.02.1945 Jescheck, Hans-Heinrich (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
URL CZ: https://www.valka.cz/Tankovy-pruzkumny-oddil-118-1944-1945-t223726#623049Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/118th-Tank-Reconnaissance-Battalion-t223726#623049Version : 0
MOD