Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství, štáb [1938-1938]

Staff of the General headquarters - Chief of Staff

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství, štáb
Originální název:
Original Name:
Hlavní velitelství, štáb
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 101
Datum zániku:
Disbanded:
14.10.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
23.09.1938-14.10.1938 Hlavní velitelství
Dislokace:
Deployed:
23.09.1938-24.09.1938 Praha, Budova hlavního štábu /
24.09.1938-26.09.1938 Klánovice, škola /
26.09.1938-08.10.1938 Račice, zámek /
08.10.1938-14.10.1938 Praha, Budova hlavního štábu /
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
23.09.1938-14.10.1938 Fiala, Bohuslav (brigádní generál)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
krycí jméno PALACKÝ 2
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů za branné pohotovosti státu roku 1938, velitelství "Palacký"
Fetka, J.: Československá válečná armáda 1918-1939. Praha 2016.
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
Minařík, P. – Šrámek, P.: Personální průvodce … Historie a vojenství 57, 1997, s. 94-130.
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-stab-1938-1938-t206956#586608Verze : 17
MOD