Main Menu
User Menu

Ministerstvo národní obrany [1938-1938]

Ministry of National Defense

     
Název:
Name:
Ministerstvo národní obrany
Originální název:
Original Name:
Ministerstvo národní obrany
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 101 - Mobilisovaný útvar 101-C-4
Datum zániku:
Disbanded:
14.10.1938
Nástupce:
Successor:
Ministerstvo národní obrany
Nadřízený úřad:
Higher Authority:

Dislokace:
Deployed:
25.09.1938-14.10.1938 Praha, Budova ministerstva /
Přednosta / náčelník:
Chief:
25.09.1938-14.10.1938 Syrový, Jan (armádní generál)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.09.1938-14.10.1938 Hlavní štáb ministerstva národní obrany
27.09.1938-22.10.1938 Generální inspektorát branné moci
27.09.1938-22.10.1938 I. odbor /všeobecně vojenský/ ministerstva
27.09.1938-22.10.1938 II. odbor /dělostřelecký a zbrojní/ ministerstva
27.09.1938-22.10.1938 III. odbor /letecký/ ministerstva
27.09.1938-22.10.1938 IV. odbor /technický/ ministerstva
27.09.1938-22.10.1938 Presidiální odbor ministerstva
27.09.1938-22.10.1938 V. odbor /intendanční/ ministerstva
27.09.1938-22.10.1938 VI. odbor /politicko-právní/ ministerstva
27.09.1938-22.10.1938 Úřad generálního vojenského prokurátora
14.10.1938-22.10.1938 Hlavní štáb branné moci

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Ministerstvo národní obrany
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL : https://www.valka.cz/Ministerstvo-narodni-obrany-1938-1938-t202358#586695Verze : 2
MOD