Main Menu
User Menu

I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 165 [1936-1939]

1st Group of the 165th Dive Bomber Wing / I. Gruppe des Sturzkampfgeschwaders 165 (I./St.G 165)

     
Název:
Name:
I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 165
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Sturzkampfgeschwaders 165
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.06.1939
Nástupce:
Successor:
I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 77
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1936-01.06.1939 Eskadra střemhlavých bombardérů 165
Dislokace:
Deployed:
01.04.1936-01.06.1939 Kitzingen, Fliegerhorst Kitzingen /

Velitel:
Commander:
01.04.1936-01.10.1936 Junck, Werner (Major)
01.10.1936-01.09.1937 ?, ? ( )
01.09.1937-31.01.1939 Dinort, Oskar (Major)
01.02.1939-01.05.1939 Dalwigk zu Lichtenfels, Friedrich-Karl von (Oberleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1936-01.06.1939 1. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 165
01.04.1936-01.06.1939 2. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 165
01.04.1936-01.06.1939 3. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 165
01.04.1936-01.06.1939 Štáb I. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 165

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://ww2.dk/air/attack/stg165.html
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Eskadry-stremhlavych-bombarderu-165-1936-1939-t202279#577685Verze : 0
MOD