Main Menu
User Menu

21. těžká bombardovací letecká brigáda [1933-1938]

21st Heavy Bomber Aviation Brigade

21. ťažká bombardovacia letecká brigáda

21-я тяжелая бомбардировочная авиационная бригада

     
Název:
Name:
21. těžká bombardovací letecká brigáda
Originální název:
Original Name:
21-я тяжелая бомбардировочная авиационная бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1931
Předchůdce:
Predecessor:
27. letecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
21.05.1938
Nástupce:
Successor:
1. těžký bombardovací letecký pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1931-21.05.1938 Velitelství vojenského letectva Severokavkazského vojenského okruhu
Dislokace:
Deployed:
01.01.1931-21.05.1938 Rostov na Donu, ? /

Velitel:
Commander:
01.01.1931-27.12.1933 Minin, Anatolij Petrovič ( )
27.12.1933-20.11.1935 Tarnovskij-Těrleckij, Alexandr Maximovič ( )
20.11.1935-DD.MM.1937 Tarnovskij-Těrleckij, Alexandr Maximovič ( )
DD.MM.1937-21.05.1938 Tajurskij, Andrej Ivanovič ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Andersson, L.: Soviet Aircraft and Avion 1917-1941. London 1994.
Kondraťjev, V. I. - Kotělnikov, V. R.: Okraska i oboznačenija samoljotov RKKVF i VVS RKKA do 1940 g. Moskva 2007.
Šumichin, V. S.: Sovetskaja vojennaja aviacija 1917-1941gg. Moskva 1986.
URL CZ: https://www.valka.cz/21-tezka-bombardovaci-letecka-brigada-1933-1938-t200087#573164Verze : 6
URL EN: https://www.armedconflicts.com/21st-Heavy-Bomber-Aviation-Brigade-t200087#573164Version : 0
MOD