Main Menu
User Menu

Velitelství vojsk civilní obrany [1950-1992]

Civil Defence Command

     
Název:
Name:
Velitelství vojsk civilní obrany
Originální název:
Original Name:
Velitelství vojsk civilní obrany
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.05.1950
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
Velitelství vojsk civilní obrany
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.05.1950-15.09.1953 Ministerstvo národní bezpečnosti
15.09.1953-01.01.1969 Ministerstvo vnitra
01.01.1969-01.01.1976 Ministerstvo vnitra
01.01.1976-29.06.1990 Ministerstvo národní obrany
29.06.1990-31.12.1992 Federální ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
23.05.1950-31.12.1992 Praha, Budova ministerstva /

Velitel:
Commander:
DD.02.1976-DD.04.1977 Brabec, Antonín (Generálporučík)
DD.01.1990-DD.03.1991 Eršek, Jozef (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.02.1976-DD.10.1986 Figuš, Pavel (Generálmajor)
DD.10.1986-DD.01.1990 Eršek, Jozef (Generálmajor)
DD.02.1990-DD.05.1992 Budský, Miroslav (Generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.08.1950-DD.09.1951 5. prapor civilní obrany
02.01.1952-01.12.1970 6. prapor civilní obrany
01.04.1952-01.09.1973 7. prapor civilní obrany
01.01.1953-01.01.1956 17. prapor civilní obrany
01.04.1953-DD.MM.1954 1. prapor civilní obrany
DD.MM.1954-01.10.1976 1. pluk civilní obrany
01.12.1970-01.10.1976 6. pluk civilní obrany
01.05.1973-01.01.1976 4. školní pluk civilní obrany
01.09.1973-01.10.1976 7. pluk civilní obrany
01.01.1976-01.10.1976 4. pluk civilní obrany

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSĽA, fond (Ministerstvo národní obrany)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-vojsk-civilni-obrany-1950-1992-t195364#562619Verze : 2
MOD