Main Menu
User Menu

Vysoké učení vojenské [1948-1950]

Military University

     
Název:
Name:
Vysoké učení vojenské
Originální název:
Original Name:
Vysoké učení vojenské
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1948
Předchůdce:
Predecessor:
Vysoká vojenská škola
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1950
Nástupce:
Successor:
Vysoké vojenské učiliště
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1948-15.08.1950 Školské oddělení
15.08.1950-01.10.1950 Správa vojenského školství
Dislokace:
Deployed:
01.10.1948-01.10.1950 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1948-18.10.1948 Fišera, Alois (Brigádní generál)
18.10.1948-DD.10.1949 Fišera, Alois (Divisní generál)
DD.10.1949-01.10.1950 Ressel, Alfred (Brigádní generál)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Vysoke-uceni-vojenske-1948-1950-t195001#561654Verze : 1
MOD
Studium od
Studied from
Studium do
Studied to
Fotografie
Photo
Jméno
Name
Stát
Country
28.03.1947 DD.06.1949 Gajdoš, Pavol
DD.10.1949 DD.MM.1950 Drozd, Július
URL : https://www.valka.cz/Vysoke-uceni-vojenske-1948-1950-t195001#561693Verze : 1
MOD