Main Menu
User Menu

Vysoká vojenská škola [1945-1948]

Military University

     
Název:
Name:
Vysoká vojenská škola
Originální název:
Original Name:
Vysoká vojenská škola
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1948
Nástupce:
Successor:
Vysoké učení vojenské
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1945-01.10.1948 Školské oddělení
Dislokace:
Deployed:
01.06.1945-01.10.1948 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.07.1945-19.02.1947 Liška, Alois (Divisní generál)
19.02.1947-DD.03.1948 Liška, Alois (Armádní generál)
DD.04.1948-01.10.1948 Fišera, Alois (Brigádní generál)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Vysoka-vojenska-skola-1945-1948-t194999#561649Verze : 1
MOD
Studium od
Studied from
Studium do
Studied to
Fotografie
Photo
Jméno
Name
Stát
Country
30.10.1945 15.07.1947 Sochor, Antonín
DD.MM.1945 DD.MM.1948 Svitáček, Hubert
URL : https://www.valka.cz/Vysoka-vojenska-skola-1945-1948-t194999#561659Verze : 2
MOD