Main Menu
User Menu

Automobilní učiliště Nitra [1946-1972]

Automobile Apprentice School Nitra

     
Název:
Name:
Automobilní učiliště Nitra
Originální název:
Original Name:
Automobilní učiliště Nitra
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1946
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1972
Nástupce:
Successor:
Vojenské učiliště Nitra
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1946-15.08.1950 3. oddělení (školské) hlavního štábu
15.08.1950-01.10.1951 Školské oddělení
01.10.1951-01.09.1972 Správa vojenského školství
Dislokace:
Deployed:
01.12.1946-01.09.1972 Nitra, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.04.1952-09.01.1954 Kodaj, Samuel (Major)
09.01.1954-DD.09.1955 Kodaj, Samuel (Podplukovník)
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.12.1946-01.10.1949 VÚ 5430 Nitra
01.10.1949-DD.MM.1951 VÚ 9110 Nitra
DD.MM.1961-01.09.1972 VÚ 1230 Nitra
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Automobilni-uciliste-Nitra-1946-1972-t190335#550633Verze : 0
MOD