Main Menu
User Menu

Lehký dělostřelecký pluk 6 [1920-1923]

6th Light Artillery Regiment

     
Název:
Name:
Lehký dělostřelecký pluk 6
Originální název:
Original Name:
Lehký dělostřelecký pluk 6
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1920
Předchůdce:
Predecessor:
4. polní dělostřelecký pluk / 2. československý lehký dělostřelecký pluk
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1923
Nástupce:
Successor:
Dělostřelecký pluk 6
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.07.1920-01.12.1921 Velitelství dělostřelectva 6. divise
01.12.1921-01.01.1923 6. polní dělostřelecká brigáda
Dislokace:
Deployed:
15.07.1920-DD.10.1920 Hradec, ? /
DD.10.1920-01.01.1923 Brno, Dělostřelecké kasárny /

Velitel:
Commander:
15.07.1920-DD.10.1920 Thomann, Ferdinand (podplukovník dělostřelectva)
DD.10.1920-DD.12.1922 Pazdera, Viktor (podplukovník dělostřelectva)
DD.12.1922-01.01.1923 Hejduk, Antonín (podplukovník dělostřelectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Lehky-delostrelecky-pluk-6-1920-1923-t183430#535813Verze : 4
MOD