Main Menu
User Menu

Pěchotní učiliště [1951-1957]

Infantry Apprentice School

     
Název:
Name:
Pěchotní učiliště
Originální název:
Original Name:
Pěchotní učiliště
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1951
Předchůdce:
Predecessor:
Pěchotní vojenská akademie
Datum zániku:
Disbanded:
08.03.1957
Nástupce:
Successor:
Vojenské učiliště
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1951-01.10.1951 Školské oddělení
01.10.1951-08.03.1957 Správa vojenského školství
Dislokace:
Deployed:
01.03.1951-08.03.1957 Lipník nad Bečvou, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.09.1951-18.04.1952 Chlaň, Bohumír (Plukovník)
18.04.1952-DD.07.1952 Chlaň, Bohumír (Brigádní generál)
DD.11.1954-11.10.1956 Boublík, Josef (Generálmajor)
11.10.1956-08.03.1957 Bedřich, František (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://vojenstvi.cz/vasedotazy_45.htm
URL : https://www.valka.cz/Pechotni-uciliste-1951-1957-t179680#527584Verze : 2
MOD