Main Menu
User Menu

Dlhé Pole

okr. Žilina

     
Název:
Name:
Dlhé Pole
Originální název:
Original Name:
Dlhé Pole
Další názvy:
Other Names:
Longus Campus (1230), Langenfelt vel Dlwhe Pole (1385), Dlhe pole (1773), Dlhé Pole; maďarsky Hosszúmező, Terencsénhosszúmező
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Žilina
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°18'12.4"N 18°37'48.29"E
Místní části:
Local Municipalities:
Dlhé Pole, Forbaky-Klukany, Kravárske, Stolečné
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1230
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímskokatolícky z druhej polovice 19. storočia, oltárny obraz od J. Hanulu
- Prícestné kaplnky a socha z 18. storočia
- Pomník SNP a pomník padlým v 1. sv. vojne
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Rodisko:
- Juraj Čajda (1844 – 1913), novinár


Pôsobisko:
- Dlhomír Poľský (1864 – 1935), básnik
- Ľudovít Gašpár Zaosek (1841 – 1908), ľudovýchovný spisovateľ
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V roku 1948 sa od obce odčlenila časť kopaníc a vytvorila obec Dlhá nad Kysucou.
Zdroje:
Sources:
www.e-obcce.sk ; www.obecdlhepole.sk ; ww.buyflags.eu/sk/dlhe-pole
URL CZ: https://www.valka.cz/Dlhe-Pole-t176605#520763Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Zilina-t176605#520763Version : 0
MOD