Main Menu
User Menu

Tankový průzkumný oddíl 9 [1943-1945]

9th Tank Reconnaissance Battalion

Panzer-Aufklärungs-Abteilung 9

     
Název:
Name:
Tankový průzkumný oddíl 9
Originální název:
Original Name:
Panzer-Aufklärungs-Abteilung 9
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Motocyklistický střelecký prapor 59
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
13.04.1943-08.05.1945 9. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
14.04.1943-DD.MM.RRRR Bruck an der Leitha, ? /

Velitel:
Commander:
13.04.1943-15.08.1943 Bünau, Rudolf von (Hauptmann)
15.08.1943-29.10.1944 Bockhoff, Engelbert (Hauptmann)
29.10.1944-01.04.1945 Voutta, Heinrich (Hauptmann)
01.04.1945-08.05.1945 Wiedmann, ? (Oberleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-pruzkumny-oddil-9-1943-1945-t173171#514423Verze : 3
MOD