Main Menu
User Menu

Průzkumný pluk 9 [1938-1940]

9th Reconnaissance Regiment

Aufklärungs-Regiment 9

     
Název:
Name:
Průzkumný pluk 9
Originální název:
Original Name:
Aufklärungs-Regiment 9
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1940
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1938-03.01.1940 4. lehká divize
03.01.1940-01.08.1940 9. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
01.08.1938-DD.MM.RRRR Krems /

Velitel:
Commander:
15.08.1938-15.10.1939 Hauenschild, Bruno von (Oberstleutnant)
15.10.1939-01.08.1940 Vichytil, Josef (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1938-01.08.1940 II. oddíl Průzkumného pluku 9
01.08.1939-01.08.1940 I. oddíl Průzkumného pluku 9

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pruzkumny-pluk-9-1938-1940-t168495#505105Verze : 0
MOD