Main Menu
User Menu

Tankový pluk 33 [1940-1945]

33rd Tank Regiment

Panzer-Regiment 33

     
Název:
Name:
Tankový pluk 33
Originální název:
Original Name:
Panzer-Regiment 33
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.02.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.02.1940-08.05.1945 9. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
02.02.1940-06.08.1940 Conze, Wilhelm (Oberstleutnant)
DD.MM.1941-DD.MM.1941 Kräber, Ewald (Oberst)
27.07.1942-29.11.1942 Hochbaum, Wilhelm (Oberst)
DD.MM.1942-DD.MM.1943 Köppen, Hans-Joachim von (Oberstleutnant)
DD.MM.1943-DD.MM.RRRR Schmahl, Ludwig (Oberst)
15.05.1944-20.09.1944 Streith, Egon (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.05.1942-08.05.1943 III. oddíl Tankového pluku 33

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://geocities.com/~orion47/
URL CZ: https://www.valka.cz/Tankovy-pluk-33-1940-1945-t168476#505075Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/33rd-Tank-Regiment-t168476#505075Version : 0
MOD