Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků 33 [1942-1945]

33rd Tank Grenadier Regiment

Panzergrenadier-Regiment 33

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků 33
Originální název:
Original Name:
Panzergrenadier-Regiment 33
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Střelecký pluk 33
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.07.1942-07.11.1942 4. brigáda tankových granátníků
07.11.1942-08.05.1945 4. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
05.07.1942-17.07.1943 Kahler, Hans-Joachim (Major)
17.07.1943-09.09.1943 Mauss, Karl (Oberst)
09.09.1943-27.09.1943 Heyden, Heinz von der (Major)
27.09.1943-06.11.1943 Mauss, Karl (Oberst)
06.11.1943-11.03.1944 Gaudecker-Zuch, Gerlach von (Oberstleutnant)
11.03.1944-DD.05.1944 Weidner, Fritz (Major)
DD.05.1944-03.10.1944 Gaudecker-Zuch, Gerlach von (Oberstleutnant)
04.10.1944-24.10.1944 Knoche, Heinz (Major)
24.10.1944-15.01.1945 Gaudecker-Zuch, Gerlach von (Oberstleutnant)
16.01.1945-27.03.1945 Knoche, Heinz (Major)
27.03.1945-08.05.1945 Jass, Georg (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL CZ: https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-33-1942-1945-t167765#503903Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/33rd-Tank-Grenadier-Regiment-t167765#503903Version : 0
MOD