Main Menu
User Menu

Volkovce

okr. Zlaté Moravce

     
Název:
Name:
Volkovce
Originální název:
Original Name:
Volkovce
Další názvy:
Other Names:
Wolkouch (1275), Walkoch (1327), Wolkowcze (1773); maďarsky Valkóc
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Zlaté Moravce
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°20'15.68"N 18°27'18.46"E
Místní části:
Local Municipalities:
Závada, osada Olichov
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1275
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky, gotický, zbarokizovaný v roku 1754
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Zaniknuté obce v okolí – Zovny (1324) a Lukova (1629).
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.volovce.sk
URL : https://www.valka.cz/Volkovce-t165907#500050Verze : 0
MOD