Main Menu
User Menu

5. protiletadlový oddíl [1951-1958]

5th Anti-Aircraft Division

     
Název:
Name:
5. protiletadlový oddíl
Originální název:
Original Name:
5. protiletadlový oddíl
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1951
Předchůdce:
Predecessor:
5. protiletadlový oddíl
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1958
Nástupce:
Successor:
5. protiletadlový dělostřelecký oddíl
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1951-09.05.1955 5. mechanizovaná divize
09.05.1955-01.10.1958 1. mechanizovaná divize
Dislokace:
Deployed:
01.01.1951-01.10.1953 Slaný, ? /
01.10.1953-01.10.1958 Chomutov, Kasárny Julia Fučíka /

Velitel:
Commander:
02.01.1951-16.01.1951 Boublík, Vít (Major)
17.01.1951-22.09.1951 Hýbl, Jiří (Kapitán)
23.09.1951-13.10.1952 Simčina, Ilja (Kapitán)
14.10.1952-19.09.1953 Jánský, Anton (Nadporučík)
20.09.1953-25.09.1956 Simčina, Ilja (Major)
26.09.1956-DD.09.1958 Grünwald, Vladimír (Kapitán)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
VÚ 2478
Zdroje:
Sources:
https://www.vojenstvi.cz
Kubánek, V.: Historie útvarů 1. tankové divize
URL : https://www.valka.cz/5-protiletadlovy-oddil-1951-1958-t160455#488832Verze : 0
MOD