Main Menu
User Menu

Trnavá Hora

okr. Žiar nad Hronom

     
Název:
Name:
Trnavá Hora
Originální název:
Original Name:
Trnavá Hora
Další názvy:
Other Names:
(1388) Tornaua, (1808) Trnava, (1920) Trnavá Hora, Trhanová, (1927) Trnavá Hora; maďarsky Bezeréte


časť Ladno - (1388) Leden
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Žiar nad Hronom
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°35'29.97"N 18°57'12.93"E
Místní části:
Local Municipalities:
Trnavá Hora, Jalná a Kľačany, osada Ladno
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1388
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímsko-katolícky v barokovo – klasicistickom slohu z roku 1775,
- Kaplnka z polovice 19. storočia,
- Zvonica drevená zo začiatku 20. storočia
- Pamätník SNP Petra Kubíka, Kľačany
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V okolí obce bojovala 2. československá samostatná paradesantná brigáda. Obec bola vyznamenaná Radom Červenej hviezdy. Obce Trnavá Hora, Jalná a Kľačany sa spojili v roku 1971.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
www.trnavahora.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Trnava-Hora-t160203#488192Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Ziar-nad-Hronom-t160203#488192Version : 0
MOD
Znaky miestnych častí.


Zdroj:
www.trnavahora.sk
Trnavá Hora - Trnavá Hora, časť Jalná

Trnavá Hora, časť Jalná
Trnavá Hora - Trnavá Hora, časť Kľačany

Trnavá Hora, časť Kľačany
URL CZ: https://www.valka.cz/Trnava-Hora-t160203#488194Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Ziar-nad-Hronom-t160203#488194Version : 0
MOD