Main Menu
User Menu

Ústřední stanoviště řízení letů Praha [1976-1986]

Central Station Air Traffic Control Prague

     
Název:
Name:
Ústřední stanoviště řízení letů Praha
Originální název:
Original Name:
Ústřední stanoviště řízení letů Praha
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1976
Předchůdce:
Predecessor:
Ústřední letecké dispečerské stanoviště
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1987
Nástupce:
Successor:
Hlavní středisko řízení letového provozu
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1976-01.01.1987 Velitelství letectva
01.10.1976-01.01.1987 Ústřední velitelské stanoviště protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.10.1976-01.01.1987 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1976-DD.MM.RRRR Majstrík, Pavol (Plukovník)
DD.MM.RRRR-30.09.1986 Voneš, Karel (Plukovník)
01.10.1986-01.01.1987 Filip, Stanislav (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:


Poznámka:
Note:
01.10.1976-31.12.1986 VÚ 5045 Praha
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 00000 (Velitelství letectva)
www.vojenstvi.cz
Sdělení: Plk.v.v. Ing. Stanislav Filip; Plk. v.v. PhDr. Věra Perlingerová
URL CZ: https://www.valka.cz/Ustredni-stanoviste-rizeni-letu-Praha-1976-1986-t159150#485574Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Central-Station-Air-Traffic-Control-Prague-t159150#485574Version : 0