Main Menu
User Menu

Prapor lehkých tanků 1, velitelství [1938-1938]

Headquarters of the 1st Light Tanks Battalion

     
Název:
Name:
Prapor lehkých tanků 1, velitelství
Originální název:
Original Name:
Prapor lehkých tanků 1, velitelství
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 269 - Mobilisovaný útvar 269-A-1
Datum zániku:
Disbanded:
22.10.10938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.09.1938-11.10.1938 Velitelství II. sboru
11.10.1938-22.10.1938 Náhradní prapor pluku útočné vozby 1
Dislokace:
Deployed:
24.09.1938-10.10.1938 Ohrazenice, ? /
10.10.1938-11.10.1938 Dolní Bousov, ? /
11.10.1938-22.10.1938 Milovice, Vojenský tábor I-II /

Velitel:
Commander:
24.09.1938-22.10.1938 Špeta, Alois (podplukovník jezdectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
krycí jméno KRISTIÁN
krycí jméno HYACINT
Zdroje:
Sources:
-
URL CZ: https://www.valka.cz/Prapor-lehkych-tanku-1-velitelstvi-1938-1938-t143626#587997Verze : 5
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Headquarters-of-the-1st-Light-Tanks-Battalion-t143626#587997Version : 0
MOD