Main Menu
User Menu

Svinoústí

Świnoujście

     
Název:
Name:
Svinoústí
Originální název:
Original Name:
Świnoujście
Další názvy:
Other Names:
Swinemünde
Ústí nad Svinou
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Západopomořanské vojvodství
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
53°54'59.99"N 14°15'00.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
-
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
01.10.1935-04.11.1937
2. flotila torpédovek
2nd Torpedo Boats Flotilla
01.11.1938-DD.MM.RRRR
5. flotila torpédovek
5th Torpedo Boats Flotilla
18.08.1939-19.09.1939
Velitelství ponorkového loďstva Východ
Submarine Command East
01.04.1941-DD.06.1941
Letecké velitelství Baltské moře
Air Command Baltic Sea
DD.05.1941-DD.MM.RRRR
Velitelství námořnictva C
Naval Command C
01.02.1943-01.04.1944
4. flotila torpédovek
4th Torpedo Boats Flotilla
02.12.1944-DD.03.1945
10. zajišťovací divize
10th Security Division
DD.01.1945-08.05.1945
Zajišťovací instrukční divize
Security Instruction Division
DD.MM.1945-DD.MM.1952
Námořní základna Svinoústí
Naval Base Swinoujscie
DD.MM.1952-DD.MM.1964
Námořní základna Svinoústí
Naval Base Swinoujscie
DD.MM.1989-DD.MM.RRRR
8. flotila pobřežní obrany
8th Coastal Defense Flotilla
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
1. flotila torpédovek
1st Torpedo Boats Flotilla
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
3. flotila torpédovek
3rd Torpedo Boats Flotilla
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
3. flotila torpédovek
3rd Torpedo Boats Flotilla
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
3. flotila torpédovek
3rd Torpedo Boats Flotilla
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Granátnický pluk námořnictva 10
10th Naval Grenadier Regiment
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Granátnický pluk námořnictva 8
8th Naval Grenadier Regiment
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Granátnický pluk námořnictva 9
9th Naval Grenadier Regiment
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Pevnostní divize Svinoústí
Fortress Division Świnoujście
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Skupinové velitelství námořnictva Východ
Naval Group Command East
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL CZ: https://www.valka.cz/Svinousti-t126159#428080Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Swinoujscie-t126159#428080Version : 0
MOD