Main Menu
User Menu

3. protiletadlový oddíl [1961-1979]

3rd Anti-Aircraft Division

     
Název:
Name:
3. protiletadlový oddíl
Originální název:
Original Name:
3. protiletadlový oddíl
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1961
Předchůdce:
Predecessor:
3. protiletadlový pluk
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1979
Nástupce:
Successor:
3. protiletadlový pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1961-01.10.1979 13. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
01.09.1961-06.10.1968 Mladá, ? /
06.10.1968-01.10.1979 Nitra, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.09.1961-DD.MM.1969 Rozenský, Stanislav (Kapitán)
DD.MM.1969-01.10.1979 Dolanský, Štefan (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:


Poznámka:
Note:
01.09.1961-06.10.1968 VÚ 3299 Mladá
06.10.1968-01.10.1979 VÚ 3299 Nitra
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/3-protiletadlovy-oddil-1961-1979-t122745#418628Verze : 1
MOD